Pāriet uz galveno saturu

Bronza Tamperē

 Nav jau daudz ko rakstīt, paši visu redzējāt. Mums bija tā priekšrocība būt Tamperē, arēnā. Laikam ir bijis vērts dzīvot Somijā pēdējos sešus gadus, kaut vai, lai piedzīvotu 28.maija vakaru Tamperē.


Hokeja spēle paliks vēstures grāmatām, bet man atmiņās paliks notiekošais pašā arēnā un ne-latviešu reakcijas uz notiekošo. Mums, LV hokeja faniem, šāda atmosfēra gadu gaitā ir kļuvusi par normu, bet šo fenomenu nepiedzīvojošajiem – maigi izsakoties -  pārsteigums.

Ienākot arēnā, trokšņa un emociju vilnis ir tik spēcīgs, ka "gāž no kātiem". Grūti teikt, cik tieši LV fanu vakar bija arēnā. Kopumā spēli apmeklēja 11 tūkstoši skatītāju. Formāli, no Latvijas, šķiet bija kādi 5-8 tūkstoši (redzēju arī daudz vietējo latviešu). Cik cilvēku fanoja par Latviju? 10,9 tūkstoši. Ja ne vairāk. :D Par Latvijas vārtu guvumiem priecājās Kanādieši, Somi, Vācieši un pat tie daži retie Zviedri (kas vēl joprojām dusmojās uz Latviju, jo sarkanbaltsarkano vietā gaidīja atpakaļ Tamperē savu komandu), kam nebija izdevies pārdot savas biļetes.

3.periodā, kad meita skaņas/emociju pārsātinājuma dēļ paprasīja pasēdēt ārā, sēdēju ar viņu bārā pie televizoru ekrāniem. Kad amerikāņi iemeta trešos, bārā un arēnā valdīja absolūts klusums. Kapa klusums. Tos 10 ASV fanus nedzirdēja. Nopūtas. Pie blakus galdiņa atskanēja sulīgs “Scheisse” un “Perkele”… bārs sāka strauji pildīties ar “neitrālajiem faniem”, kas acīmredzot nodomāja, ka nu jau ASV uzvaru vairs neizlaidīs. Tika piepildīti kausi, un visi turpināja skatīties, savā starpā dažādās valodās čalojot, ka “bija tik tuvu”. Un tomēr, pēc brīža gan arēnā, gan pašā bārā (kur bez mums nebija neviena paša latvieša) sāka skanēt “Latvija, Latvija!”.  Un tad… Arēna sprāgst un visi pievēršas televizoram (kur translācija iet ar 2-3 sekunžu novēlošanos), kur Rubīns dara savu maģiju. Visi lec kājās, alus lido pa gaisu, un visi skrien atpakaļ uz arēnu, pametot uz galdiem savus tikko piepildītos alus kausus. Tik viens vācietis paliek un man teic (manāmā reibumā – nezinu kādā kondīcijā viņš finālu sagaidīja): “Die Letten sind verruckt – sie werden gewinnen”. Man izdodas pierunāt Līvu, ka tomēr vēl jādodas atpakaļ (nākas ietirgot konču). Meitenes, kas tirgo konfektes, ieraugot mūsu Latvijas karodziņu teic, ka tos amerikāņus papildlaikā vajadzētu nospiest. “Ejiet, ejiet ātrāk!”.

Tas, kas notiek arēnā pēc vārtu guvuma papildlaikā, ir neaprakstāmi. Arēnas staff neko tādu nav redzējuši – uz sejām vnk pārbīļa un smaida kombinācija. Somi, Vācieši un Kanādieši, kas gaida nākamo spēli ir autā, un saprot, ka dienas galvenā spēle tikko ir beigusies. Tribīnēs ir neticības, sajūsmas un lepnuma mix. Mazo Dziesmusvētku laikā, t.sk. himnas laikā, ne-latvieši mutes atkāruši skatās, filmē un nesaprot, kas tieši tagad notiek.

Daugaviņš paceļ kausu, un realitāte iesit – mums ir bronza!

Atpakaļceļā “Latvija, Latvija!” skan benzīntankos un veikalos, kur darbinieki izskatās sabijušies :D Vakarā meita vēl ilgi nespēj iemigt no emocijām un saņemtās enerģijas. Prieks, ka viņa bija tur, pat, ja varbūt neko daudz no vakara neatcerēsies.

  

Komentāri

Ierakstīt komentāru

Šī emuāra populārākās ziņas

Komo ezers un Lugano

Jau izsenis esmu gribējis aizbraukt uz Komo ezera apkārtni. Tomēr katru gadu, pienākot atvaļinājuma ceļojuma izvēlei, izvēlējāmies ko citu. Jo no vienas puses Komo ezera apkārtne ir debešķīgi skaista, bet ir arī savi mīnusi – daudz tūristu un ceļot pa apkārti ir arī padārgi, jo apgabals mudž no slavenajiem&bagātajiem. Tomēr šogad, plānojot atvaļinājumus, saskārāmies ar laika ierobežojumiem, tādēļ izvēlējāmies beidzot veikt jau sen izstrādātu maršrutu (šķiet, ka 2-3 gadus atpakaļ diezgan detalizēti jau biju uztaisījis šo maršrutu). Viena no skaistajām mājām Komo ezera krastā Izlidošanas dienā jutos mazliet dīvaini. Vēl iepriekšējās dienas rītā modos Parīzē, tagad mājās, bet jau bija jādodas tālāk. Faktiski mājās tik vien kā paspēju kā nomainīt "komandējuma komplektu" uz "atvaļinājuma komplektu" un aiziet. Tomēr jāatzīst, ka vēl pirmās dienas Itālijā jutos ne savā ādā – tā kā vēl domās Parīzē, tā kā mājās, bet nē – jau Itālijā. :) Villa Balbinel

Vīns, saule, kristālzils ūdens - 14 dienas Sicīlijā

Šoreiz nedaudz par mūsu ceļojumu uz Sicīliju. Atšķirībā no iepriekšējām reizēm man ir slinkums daudz rakstīt, tāpēc centīšos īsi, uzsvarus liekot uz padomiem un piedzīvojumiem. Kāpēc Sicīlija? Sicīlija ir fantastiska vieta tās vēstures dēļ. Ja mēs runājam, ka Latvijai ir gājušas pāri visas tautas pēc kārtas, tad ir vērts ieskatīties kam tik nav piederējusi Sicīlija. Un tieši tas raisa interesi – Sicīlija ir 2.5 reizes mazāka par LV, bet tik dažāda. Atsevišķos Sicīlijas reģionos ir jūtams Grieķu, Romiešu, Bizantijas, Normāņu un Arābu pieskaņa. Tik dažāda arhitektūra, tik dažāda virtuve, cilvēki un ikdiena. Un to visu var apskatīt salīdzinoši īsā laika periodā. Tieši tāpēc izvēlējāmies Sicīliju – emocijām un jauniem iespaidiem pilns ceļojums tikai 2 nedēļās. Uzreiz varu teikt, ka nav iespējams 2 nedēļās apskatīt visu Sicīliju – intuitīvi šķiet, ka pietrūka kādas 10 dienas, bet tas labi – tātad būs kādreiz iemesls atgriezties. Neapskatījām Sicīlijas dienvidaustrumu daļu ar kalnu pilsētām

Iceland in winter – why not? Travel guide for those who travel on a budget. PART 2

This is the second part of our trip review to Iceland. You can find the first part here (a link to my personal blog).  "Golden Circle" and trip to the south of Iceland We’ve done this route twice! Attempt nr. 1. First time we tried to do it was our first day when we got our car. And taking into account the result that was probably a mistake. Firstly it took some time till we got to Reykjavik and found the car rental (we had to take the bus from Hafnarfjordur; we should have started earlier in the morning), then we had to sign the agreement in the car rental. And that’s it – half of the day was already gone. :) But still, the weather was so good (a lot of sunshine, although a snowstorm was forecasted for the evening) that after getting into the car we decided to go for the “ Golden Circle ” – a route in the southwestern part of Iceland which includes several sightseeings – Kerid volcano crater, Geysir , Gulfoss waterfall and Thingvellir National Park ( Þi

La Spezia un Cinque terre – Ligūrijas pērles

Pēc pavadītajām dienām valsts "iekšienē", t.i. prom no jūras, devāmies uz Ligūriju, kur plānojām uz 3 dienām apmesties pie nu jau slavenajiem Cinque terre ciematiņiem. Pēdējās dienas rītā, ko pavadījām Florencē, aizdevāmies nedaudz pabrokastot, pēc kā devāmies uz staciju un stundas braucienā nokļuvām līdz Pizai. Uz vilcienu gan kārtējo reizi pamatīgi skrējām…lai pasēdētu un pagaidītu kamēr vilciens atkal kavējas savas 10-15 minūtes. J Tas jau bija kļuvis par normu – vilcieni laicīgi neatiet. Viena no retajām autora bildēm, Riomaggiore Ieteikums, ja izdomājat, tāpat kā mēs, tikai pieturēt Pizā uz dažām stundām. Ja dodaties turp ar visām ceļa somām, tad prātīgāk kāpt laukā Pisa Centrale stacijā, nevis Pisa S.Rossore , jo pirmajā ir pieejama mantu glabātava. Ja braucat no Florences puses, tad tā atrodas uz pirmā perona (stacijas ēkā) ar ieeju tajā galā, no kurienes pienāk vilciens no Florences. Iesaku pasteigties, jo viss vilciens meklē šo vietu un jau pēc pāris